Kategórie
Wordpress

Plugin pre platené členstvo vo WordPrese

Máte stránku v CMS WordPress plnú kvalitného obsahu a chceli by ste tento obsah speňažiť? Existujú aj iné možnosti, ako monetizácia z reklám. Odpoveďou je platené členstvo.

Čo je to platené členstvo?

S plateným členstvom sa stretávame každodenne napr. na väčšine spravodajských webov. Áno, áno je to to nepopulárne „zakúpte si predplatné“ aby ste mohli dočítať článok. S plateným členstvom sa stretávame napr. aj pri online kurzoch.

Prečo platené členstvo?

Niekto by si mohol klásť otázku, prečo niekto siahne po platenom členstve? Odpoveď je jednoduchá prevádzka internetovej stránky a výroba kvalitného obsahu proste niečo stojí a zárobok z reklamy nemusí byť vždy postačujúci. V prípade edukačných stránok môže reklama vyslovene vyrušovať, napr. v prípade online kurzov by Vás asi vyrušovalo ak počas sledovania edukačného videa sa Vám dookola spúšťali reklamy. V prípade webov pre deti by rodičia mohli mať námietky voči neprimeraným reklamám.

Ako teda na platené členstvo?

Pre WordPress existuje hneď niekoľko pluginov, ktoré dokážu sprístupniť obsah len členom. Medzi tie známejšie pluginy patria napr.:

  • Paid Memberships Pro
  • WP-Members
  • Simple Membership
  • Membership 2 from WPMU DEV
  • s2Member
  • Mini Membership

V tomto článku sa budeme venovať prvému spomínanému pluginu Paid Memberships Pro, ktorý je vydaný pod licenciou GPL v.2, čo znamená, že je zdarma. Ak by ste Však chceli podporu tak si za ňu musíte logicky zaplatiť. S podporou zároveň získate aj automatické aktualizácie doplnkov pre tento plugin.

Ostatné pluginy sú, tiež zadarmo a niektoré z nich existujú aj v „PRO“ verzii, ktorá už bezplatná nie je a obsahuje viacej funkcii.

V prípade, že hľadáte jednoduchšie riešenie, môžete siahnuť napr. po plugine Simple Membership, alebo WP-Members. Ale vráťme sa naspäť k nášmu pluginu.

Paid Memberships Pro

Tento plugin pre WP nainštalujete priamo z repozitárov WP. Po inštalácií a aktivácií pluginu ho nájdete v ľavom menu pod názvom „Člentstvo“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *